Rootsi tunnustatud inspiratsioonikõneleja: suhtlemise olulisus on alahinnatud 

12. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas igakevadine tulevikku vaatav MELT innovatsioonifoorum, kus tänavu keskendutakse ettevõtete arengut toetavale koostööle ja koosloomele. Lavale astuvad parimad praktikud erinevatest ärivaldkondadest, et jagada kogemusi, inspireerida ning näidata tulevikusuundumusi ettevõtlusmaastikul.

Foorumile annab võimsa avalöögi tunnustatud inspiratsioonikõneleja Rootsist – Antoni Lacinai, kes keskendub koostöö ühele olulisemale tahule – inimestevahelistele suhetele.

2019. aastal Rootsi üheks parimaks kõnelejaks nimetatud mees on hinnatud energilise ja selge esinemise poolest. Tema ettekanded sisaldavad nii inspiratsiooni kui ka praktilisi nõuandeid, kuidas viia ellu muutusi organisatsiooni suhtluses.

Enne esinejakarjääri töötas Antoni IT ja telekomi valdkonnas juhtivatel positsioonidel, kuni ta avastas endas erilise oskuse inimestega suhelda. „Kui ma rääkisin, mind kuulati, ma olin veenev ning minu mõtetest ja teadmistest saadi abi ettevõttes probleemide lahendamisel,“ sõnab ta. Karjääri jooksul on Antoni end mitmekülgselt täiendanud inimpsühholoogia valdkonnas, läbinud mitmeid coaching’u kursuseid, omandanud laiapõhjalised juhtimis- ja turundusalased teadmised ning kirjutanud raamatuid, veel on ta ligi paarikümne raamatu kaasautor.

Antoni näeb, et peamised juhtimisvead organisatsioonis on seotud kommunikatsiooniga. „Juhid tegelevad paljuski mikromanageerimisega, selle asemel et töötajaid rohkem usaldada ja neid vaimselt toetada,“ lausub ta. Ta on veendunud, et kui organisatsiooni sees on hea meelsus ja vaimsus, on inimesed rohkem motiveeritud ja toovad paremaid tulemusi. „Läbi nende aastate ongi minu missioon olnud õpetada ja arendada inimestes oskusi, et luua paremaid suhteid kolleegidega, koostööpartneritega, huvirühmadega, aga ennekõike mõista erinevaid inimtüüpe ja nendega toimetulemise viise. Just see on kõige alus, et saavutada soovitud ja oodatud tulemusi,“ lisas Antoni.

Kuidas seda kõike saavutada, kuuleb juba lähemalt 12. aprillil MELTil.

Suurem fookus koostöö olulisusele

Pärast peaesinejat võtavad MELTi laval koha sisse Eesti tunnustatud innovatsiooni- ja ettevõtluseksperdid, kes otsivad koostöö ja innovatsiooni seoseid ettevõtluses.

Paneeli modereerib teleajakirjanik Johannes Tralla, kelle vestluskaaslased on Luukas Kristjan Ilves, teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav, tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE ekspert Alar Kuusik ja Anu Ruul.

MELT innovatsioonifoorumi programm valmib kolme ettevõtlust ja innovatsiooni arendava organisatsiooni koostöös.

Tallinna Loomeinkubaator uurib päeva jooksul lähemalt koostoimimise mudeleid loomesektoris – kellega peab disainer suhteid looma täna, et olla edukas homme? Lisaks peatutakse ringsetel teenustel, mis võimaldavad ettevõtetel ja eraisikutel vähendada ökoloogilist jalajälge, tehes võimalikuks ettevõtete omavahelise koostöö, materjalide taaskasutuse, toodete rentimise ja parandamise.

Tallinna ettevõtluskeskus toob fookusesse ettevõtetevahelised ja organisatsioonisisesed suhted. Uuritakse lähemalt, kas koostöö mitme osapoole vahel loob väärtust või võib olla ka arengut pärssiv. Millal ja mil moel peaks saabuma äratundmise hetk, et üheskoos on võimalik jõuda uuele arengutasemele?

Tehnopol keskendub aga riigi ja ettevõtete vahelistele koostöösuundadele ja vaatleb lähemalt, mil moel panustab riik ettevõtete konkurentsivõime tõstmisesse. Suuname pilgu ka väljapoole riigipiire, et vaadelda, kuidas taaskäivitada riskantseid turge riskantsetes oludes ja ebapiisava käibe juures.

Lisaks sisukale programmile avatakse Kultuurikatlas spetsiaalne showcase-ala, mis toob osalejateni Eesti ettevõtlusmaastiku põnevad innovatsioonitooted ja tootearendusprojektid. Kogu päeva lõpetab meeleolukas koosviibimine, mis loob hea võimaluse networking’uks nii ettevõtete kui ka esinejatega ja päeva jooksul kogunenud muljete vahetamiseks.

Tutvu programmiga ja osta pilet www.arhiiv.melt.ee/2022.

Pilet kõigest 60 eurot.