Peakorraldaja, turundus
Tallinna ettevõtluskes
kuskart.kanne@tallinnlv.ee
5116 000
MELT 2022 – keynote speaker Antoni Lacinai
MELT 2022 läheb meie jaoks ajalukku kui ülilahe suurüritus, kus lõpuks üle pika aja ka inimesi kohata sai. Kes oleks osanud arvata, et seegi võib innovatsioon olla…
Võtame MELT innovatsioonifoorum 2022 sõnumi kokku nii, et kõik suured asjad saavad alguse elujõulisest ideest ning innovatsioon ongi see, kui ideest lõpuks edukas äri saab. Kui see mõte nüüd pärisellu ümber tõlgendada, siis ideid viivad ellu alati inimesed ja üksi see tänapäeval enam võimalik ei ole. Igal tasemel on vaja osata teha omavahel koostööd, mille aluseks on kõige tavalisem suhtlemisoskus!
MELT innovatsioonifoorum – koosloome on innovatsiooni võti
12. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas igakevadine tulevikku vaatav innovatsioonifoorum, kus tänavu keskendutakse ettevõtete arengut toetava koostöö ja koosloome erinevatele tahkudele.
Tallinna Loomeinkubaator uurib lähemalt koostoimimise mudeleid loomesektoris – kellega peab täna disainer suhteid looma, et olla homme edukas? Oma lugusid räägivad ettevõtted, kelle edu on alguse saanud just ühistegevusest ja koosloomest. Lisaks peatutakse ringsel teenusel, mis võimaldab ettevõtetel ja eraisikutel vähendada oma ökoloogilist jalajälge, tehes võimalikuks ettevõtete omavahelise koostöö, materjalide taaskasutuse, toodete rentimise ja parandamise.
Tallinna ettevõtluskeskus toob fookusesse ettevõtetevahelised ja organisatsioonisisesed suhted. Uuritakse lähemalt, kas koostöö mitme osapoole vahel on väärtust loov või võib olla ka arengut pärssiv? Millal ja mil moel peaks saabuma hetk äratundmiseni, et üheskoos on võimalik jõuda uuele arengutasemele?
Tehnopol toob lavale riigi ja ettevõtete vahelised koostöösuunad ja vaatleb lähemalt, mil moel riik ettevõtete konkurentsivõime tõstmisesse panustab. Suuname pilgu ka väljapoole riigipiire, et vaadelda, kuidas riskantseid turge riskantsetes oludes ebapiisava käibe juures taaskäivitada..
Lisaks sisukale programmile avatakse Kultuurikatlas spetsiaalne showcase-ala, mis toob osalejateni Eesti ettevõtlusmaastiku põnevad innovatsioonitooted ja tootearendusprojektid. Kogu päeva lõpetab meeleolukas koosviibimine, mis loob hea võimaluse networkinguks nii ettevõtetega kui ka esinejatega ja vahetada päeva jooksul kogetud muljeid.
MELT innovatsioonifoorumi programmi on kokku pannud Tallinna ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.
Tutvu programmiga ja osta pilet www.arhiiv.melt.ee/2022
Fotod: Maksim Toome
9.20 | Avashow ja Tallinna abilinnapea Joosep Vimma tervitus |
9.30-10.20 | Peaesineja: Antoni Lacinai/ Rootsi (inglise keeles)YOUR COMMUNICATION DETERMINES YOUR ENGAGEMENT (vaata lisatud videot esinemisest) |
10.20-11.00 | Paneel – Koosloome on innovatsiooni võti. Modereerib Johannes Tralla (eesti keeles) Luukas Kristjan Ilves, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsler Indrek Orav, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol tegevjuht Anu Ruul, innovatsiooniprotsessi konsultant ja lektor Alar Kuusik, Tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE ekspert, Taltech vanemteadur |
11.15-12.00 | Tallinna Loomeinkubaator esitleb: Kellega peab loovettevõtja koostööd tegema, et homme edukas olla? Modereerib Anna Pihl Siim Karro , Myceen kaasasutaja Piret Puppart, Cervo Volante kaasasutaja, EKA moeosakonna juhataja Astrid Laupmaa, kanvas.ai kaasasutaja ja CEO |
12.00-12.45 | Tallinna Loomeinkubaator esitleb: Kuidas luua edukas ringne teenus? Modereerib Anna Pihl Katarina Papp, Ringkarp asutaja Indrek Adler, Foxway müügidirektor Agnes Jürison, Materjalivoog, kliendikogemus ja turundus |
12.45-13.45 | Lõunapaus ja expoala külastus |
13.45-14.30 | Tallinna ettevõtluskeskus esitleb: Kõik ei ole kuld, mis hiilgab. Millal jōuda õige äratundmiseni? Modereerib Johannes Tralla Markus Hääl, Wolfscape asutaja ja tegevjuht Taavi Kotka, insener, investor ja iduettevõtte Koos asutaja Ander Sõõrumaa, Occo asutaja ja tegevjuht |
14.30-15.15 | Tallinna ettevõtluskeskus esitleb: Kas koostöö on Eestis võimatu? Faktid väidavad vastupidist. Modereerib Johannes Tralla Aleks Koha, Promoty asutaja Jane Kaljulaid, Jane Kaerajook asutaja Rudolf-Gustav Hanni, Pagerr asutaja |
15.30-16.15 | Teadus- ja ärilinnak Tehnopol esitleb: KRATT tehnoloogiad: kuidas teha tooteid tulevikukindlaks? Modereerib Johannes Tralla Jaan Kraav, Tarmeko Spoon tootmisdirektor Egon Leego, CompuAccess tootejuht Lauri Antalainen, Digiwise tegevjuht Martin Goroško, Teadus- ja ärilinnak Tehnopol äriarendusjuht |
16.15-17.00 | Teadus- ja ärilinnak Tehnopol esitleb: Kuidas riskantseid turge riskantsetes oludes taaskäivitada? Modereerib Johannes Tralla Katrin Liivat, Fooddocs asutaja Andi Hektor, Gscan asutaja ja juhatuse liige Baldur Kubo, Cybernetica projektijuht |
17.00-19.00 | Afterworks ja networking MELTi tiheda programmi lõpetab afterworks suures katelde saalis. Mõnusas atmosfääris saab vahetada muljeid konverentsil kuuldust ja nähtust, suhelda ettevõtjatega ning esinejatega ja tutvuda lähemalt ekspoala osalejatega. Meeleolu hoiab üleval DJ Tom Lilienthal, kerged suupisted. Päeva võtab meeleolukalt kokku Jan Uuspõld. Tule ja saa teiste osalejatega lähemalt tuttavaks! Kohtume 12. aprillil Tallinna Kultuurikatlas! |
MELT 2022 – keynote speaker Antoni Lacinai
MELT Innovatsioonifoorumile annab võimsa avalöögi tunnustatud inspiratsioonikõneleja Rootsist – Antoni Lacinai, kes keskendub koostöö ühele olulisemale tahule – inimeste vahelisele koostööle. Antoni on hinnatud oma energilise ja selge esinemise poolest. Tema kõned pakuvad nii inspiratsiooni aga ka praktilisi nõuandeid kuidas luua paremaid koostöösuhteid, kuidas olla olemas oma töötajate ja klientide jaoks ning tagada seeläbi parem…
Taavi Kotka on insener, ettevõtja, investor, endine riigiametnik ning Eesti elu edendaja. Tema puhul saab väita, et tegemist on mehega, kes puudust nähes on võtnud endale eesmärgiks muuta Eesti paremaks paigaks.
Anu Ruul on enam kui 10-aastase kogemusega ettevõtja, projektijuht, innovatsiooni konsultant ja koolitaja
Luukas Ilves on digiarengu asekantsler Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis
Lauri Antalainen on enam kui 10 aastat tegelenud erinevate ettevõtete ja organisatsioonide nõustamisega digitaliseerimisel ja automatiseerimisel ja äriprotsesside optimeerimisel. Lauri on omandanud MSc Cum Laude kraadi Äriinfotehnoloogia erialal TalTechis, tema magistritöö protsessiarendusest töötlevas tööstuses tunnistati TalTechi parimaks magistritööks Infoühiskonna kategoorias. Lauri on esinenud mitmetel seminaridel ja konverentsidel, kus on rääkinud protsessiarendamisest ja digitaliseerimisest. Lauri on…
Teadus- ja ärilinnak Tehnopol tegevjuht. Indrek Oraval on 20 aastat juhi kogemust kaubandusest, tootmisest (puidutööstus, akna- ja uksetehas), transpordi ja infrastruktuuri valdkonnast
Katrin Liivat on idufirma FoodDocs asutaja ja juht, mis aitab ettevõtetel toiduohutuse reegleid kergema vaevaga teada saada ja neid järgida. Hariduselt on ta õppinud toidutehnoloogiks, hingelt ettevõtja ja maailmamuutja. Teda inspireerivad ägedad naised, kes julgevad unistada suuri asju ja iga päev tegutseda, et oma unistusi täide viia. FoodDocsiga on nad tegelenud viimased 4 aastat, ja…
Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE ekspert, TalTech vanemteadur
Tarmeko Spoon tootmisdirektor
Ettevõtte Jane Kaerajook eesmärk oli luua maitsvaim turul pakutav kaerapiim ning selle nimel tehti koostööd nii Eesti Maaülikooli teadlaste kui ka Rootsis asuva ning just taimsete piimade tootmisele keskendunud ettevõtte tootearendusekspertidega.
OCCO näol on tegemist disainitehnoloogia idufirmaga, mille suurimaks missiooniks on sisekujundusmaailma digitaliseerimine. OCCO on ehitanud sisearhitektidele mõeldud tehisintellektiga platvormi, mis muudab senist sisustuse hankimise viisi. Kui varem vahetasid sisekujundajad kliendile sobiva sisustuse leidmiseks kümneid e-kirju, võrdlesid PDFis hinnapakkumisi ja lappasid paberkatalooge, siis OCCO platvormil leiavad nad sobivad tooted ning nende tehnilised andmed ja hinnad sekundiga.…
Indrek Adler on müügidirektor ettevõttes Foxway, mis tegeleb kasutatud nutitelefonide ja arvutite ringmajandamisega. Ettevõte ostab telekomiettevõtetelt nende klientide kasutatud ent töökorras nutiseadmed, mis läbivad tehnilise kontrolli ja testimise, vajadusel remondi, ning seejärel paisatakse need uuesti müüki. Eestis asub Foxway suurim logistika- ja tootmiskeskus ning iga aasta annab ettevõte uue elu vähemalt miljonile nutitelefonile. Tule kuula…
Egon Leego on 28 aastat tegelenud äritarkvara valdkonnas. Sealhulgas ülesehitanud Eesti ühe edukaima ja innovaatilisema äritarkvaraettevõtte Directo.
Astrid Laupmaa on kunstikeskkonna Kanvas.ai üks asutaja ja tegevjuht. Samuti nõustab ta teisi ettevõtteid NFT ja krüpto teemadel. Astridi huvideks on tehnoloogia ja kunst ning sellest on ka alguse saanud Kanvas.ai. Kanvase missioon on ehitada silda kunsti ja pidevalt areneva tehnoloogia vahel ehk pakkuda tehnoloogilisi lahendusi, mis aitaks kunsti läbi veebikeskkonna paremini kunstihuvilisteni viia. Selleks…
Piret Puppart on moedisainer, kellel selja taga 11 aastat kogemust moetööstuses ning 6 akadeemilises maailmas. Varem Baltika Grupis Montoni naisterõivaste disaineri ja peadisaineri rolli kandnuna on tal pikaajaline erialane kogemus tööstuslikus disainis, millele on lisandunud Montoni egiidi alt loodud kollektsioonid nii Eesti kui Läti olümpiakoondistele kui ka isiklik brändiloome ja disain personaalklientidele. Pireti praegune kestlikule…
Siim Karro on Baltikumi esimese seenematerjale ja nendest tooteid arendava ettevõtte Myceen üks juhte. Koos äripartneri Karl Pärteliga tulid nad mõned aastad tagasi idee peale hakata tootma väga erilist ja ainulaadset materjali: seeneniidistik + ehitussektori jääkmaterjalid = süsiniknegatiivsed ja biolagunevad ehitusmaterjalid ja mööbel, mis kasutavad ja seeläbi väärindavad põllu-ja puidutööstuse jääke. Seeneniidistik seob erinevad orgaanilised…
2020 aastal Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” võitnud idufirma Pagerr on tabanud ära, mis suunas maailm liigub. Ettevõte aitab säästa loodust tänu spetsiaalsele trükiste optimeerimise viisile, mis muudab kasutamata jäänud trükipotentsiaali uuteks klientideks. Pagerri veebikeskonnas saavad ettevõtted tellida erinevaid trükiseid, mis lisatakse automaatselt trükiplaatidel olevatele vabadele aladele. Sedasi tuuakse trükikodadele uusi kliente, kliendid saavad soodsamat…
Katarina Papp on RingKarbi asutaja ja Ökopere blogi pidaja, kellele on keskkonnateemad on juba lapsest saati väga südamelähedased. 2020. aastal alustas ta koos ema ja õega üle-Eestilist korduskasutatavate toidukarpide ja joogitopside ringlussüsteemi Ringkarp, et vähendada pakendiprügi. Ettevõte teeb koostööd peamiselt restoranide ja kohvikutega ja tänaseks on nende süsteemiga liitunud juba üle 90 Eesti toidukoha. Ringkarp…
arendab loodusliku kiirgust kasutavaid 3D-skännereid turva-, ehituskonstruktsioonide inspektsiooni ja meditsiini valdkonna jaoks. Ettevõte kogus eelmisel aastal 4,9 miljoni eest investeeringuid ja grante. Ettevõte plaanib esimese toote ja klientideni jõuda selle aasta sügiseks. Enne ettevõtluskarjääri töötas Andi Hektor osakestefüüsikuna KBFIs, CERNis, Helsingi, Cambridge jt ülikoolides. Ta lõi kaasa Higgsi bosoni avastanud rahvusvahelises tiimis. Ta on aktiivne…
Paljassaarde kavandatava Hundipea linnaosa eestvedaja Markus Hääl, kes oma ettekandes keskendub sellele, kuidas luua väga erinevate huvide ja profiilidega osapoolte vahel sujuv koostöö. Hundipea soov on muuta alakasutatud pruunala inim- ning loodussõbralikuks ehk moodsaimaks kliimaneutraalseks linnaosaks Tallinnas. Kavandatav kliimaneutraalse linnaosa terviklahendus sünnib koostöös erinevate era ning avaliku sektori sidusrühmadega, sealhulgas kaasatakse projekti teadlasi, kohalikku kogukonda,…
Ettevõte arendab välja suunamudijate andmebaasi ning alustas äsja koostööprojekti ühe suurima sotsiaalmeedia platvormiga Pinterest. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on idufirma esimese kolme kvartaliga kolm korda kasvanud. Promoty tegevjuhi ja asutaja Aleks Koha sõnul tuleneb käibe kasv nii hooajalistest trendidest kui ka ettevõtte müügiprotsessi parendamisest.
Materjalivoog on Eesti esimene tootmisjääkidele suunatud ostu-müügiplatvorm, mis võimaldab tootjatel kas oma materjalijääke väärindada või tootmise sisendiks teisest materjali leida. Lisaks aitab Materjalivoog ka materjalide kaardistamisega ja oma ettevõttega ringmajanduse poole püüelda. Materjalivoo idee sai alguse 2019. aasta märtsis. Alustati Negavati konkursil Recyclisti nime all, kust saadi kaks eriauhinda. Edasi osaleti roheliste äriideede konkursil Climate…
Baldur otsib Cyberneticale ärivõimalusi, leiab klientide probleemidele lahendusi ning arendab koostööd klientide ja äripartneritega. Cybernetica tugevus on arendada alusuuringutest välja uut tehnoloogiat ja viia see maailmaturule, mis ühtib hästi Balduri unistusega toetada Eesti teadusmahukat tootmist ja leida Eesti kõrgtehnoloogiale ekspordivõimalusi. Balduris kohtuvad Tartu Ülikooli rakendusmatemaatika ja Weatherhead School of Managementi rahvusvahelise ärijuhtimise haridus veerandsaja aasta…
Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol äriarendusjuht. Martini kireks on ettevõtlus, uued tehnoloogiad, uute toodete ja turgude käivitamine, investorvalmiduse loomine ettevõtetes ning kasvuks vajaliku kapitali kaasamine
Johannes Tralla on Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik. Meedias tehnoloogia- ja kultuuriteemadega alustanud Tralla oli 2012-2018 ERR-i Euroopa korrespondent. Alates 2018 sügisest juhib Tralla ETV-s saateid Esimene stuudio ja Välisilm ning töötab Aktuaalse kaamera meeskonnas uudisteankru ja reporterina. Arvukate eriprojektidega seotud ajakirjanik on ka reisisaate Johannese lähetamine autor ja saatejuht.
Anna Pihl on Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanik ja saatejuht. Londoni ülikooli lõpetamise järel alustas Pihl 2013. aastal tööd “Aktuaalses kaameras”, misjärel liitus üsna pea “Pealtnägija” meeskonnaga. Uuriva ajakirjanikuna pälvis ta 2020. aastal Bonnieri preemia. Pihl on juhtinud ka “Esimest stuudiot”, “Ringvaadet suvel”, “Jõulutunnelit” ja kajastanud mitmeid valimisi. Viimane Pihli suurem teletöö on Eesti Televisiooni menukas autorisaade…
Käesolev näitus uurib materiaalse ja virtuaalse maailma ühendusi läbi ehtekunsti ja VR ruumide. Ehetest ja virtuaalsetest ruumidest on loodud NFT tervikteosed.
Unsinkable Robotics on allveerobootikaga tegelev ettevõte, mida rakendatakse peamiselt kalakasvandustes
Respiray on tehnoloogia ettevõte, kelle missiooniks on vähendada viiruste levikut ja kaitsa inimesi UV-tehnoloogial baseeruvate lahendustega.
Äike on Euroopas esimene ning Eestis ainuke toodetud elektritõukeratas. Sähku ettevõtte missioon on ajendada kõiki maailma linnainimesi jätma oma autod koju ning eelistada igapäevasteks argisõitudeks kergliiklusvahendeid.
Korrakaitse-, pääste- ja tuletõrjeoperatsioonideks vajalikud droonid, mille pardale lisatud tehisintellekt ja masinnägemise tehnoloogia annavad tuletõrjujatele põlengust reaalajas ülevaate
Artec Design on Eesti tootearendusettevõte, mis pakub elektroonikatoodete arendusteenust – toote kontseptsiooni väljatöötamist, elektroonika, tarkvara, FPGA ja tööstusdisaini.
ELMO on maailmas üks esimesi elektriautode jagamisettevõtteid. Täna jätkuvalt Eesti suurim elektrisõidukite lühirendi pakkuja
Eesti roheidu Go Vertic paneb seinad elektrit tootma, muutes need päikeseparkideks
Thinnect airPurity Nutikas juhtmevaba ruumipõhine õhu kvaliteedi monitoorimissüsteem
Myceen on Baltikumi esimene seenematerjale ja neist tooteid arendav ettevõte. Uudne materjal kasvab seeneniidistiku ning orgaaniliste jääkide kombineerimisel.
TempID on mobiilirakenduse abil toimiv nutiplaaster, mis võimaldab pidevat kehatemperatuuri jälgimist ning seeläbi tõsta ravikvaliteeti ja meditsiinisektori efektiivsust.
Keskkonnasõbralik ja komposteeritav 3D printimise materjal ehk filament, mis on tehtud taastöödeldud suitsukonijäätmest
Ringmajandusega tegelev sotsiaalne ettevõte, kes erivajadustega inimeste abiga teeb puidujääkidest erinevaid tooteid
IKIGI köidab maailma lugudega, mille peategelasteks on leidlikud ja jätkusuutlikud märkmikud.
RingKarp loob üleeestilist korduskasutatavate toidukarpide ja joogitopside ringlussüsteemi.
Ecodisain on esimene reklaamtoodete agentuur Eestis, mille kogu toote- ja teenuste valik põhineb keskkonna hoidmisel ja säästmisel
Teadus- ja ärilinnakus Tehnopol aidatakse alustavatel tehnoloogiaettevõtetel kiiremini kasvada.
Tallinna Loomeinkubaator innustab ja võimendab alustavaid ja kasvavaid väikeettevõtteid.
Latitude59 on Eesti suurim tehnoloogia-, ettevõtlus- ja innovatsiooniteemadele pühendatud konverents, mis toimub 19.-20. mail 2022.
MELT 2022 peaesineja Antoni Lacinai sõnum oli lihtne: Kui tahame inimesi ühe eesmärgi nimel tööle saada ja nii, et nad teeksid seda rõõmuga, peame tõepoolest valdama kõige lihtsamaid suhtlemisoskusi, mis tegelikult ei olegi nii lihtsad rakendada:
Kui tuled kaugemalt ja vajad Tallinnas öömaja, siis värskelt renoveeritud Go Hotel Shnelli pakub osalejatele erihinda. Hotell asub Kultuurikatlast jalutuskäigu kaugusel, vaid 1km. Tuba ühele / kahele 54€ / öö. Hinnas sisaldub hommikusöök ja parkimine. Märksõna „MELT“. Tellimused saata hotel@go.ee, www.gohotels.ee.
Foorumile annab võimsa avalöögi tunnustatud inspiratsioonikõneleja Rootsist – Antoni Lacinai, kes keskendub koostöö ühele olulisemale tahule – inimestevahelistele suhetele.
MELTi tiheda programmi lõpetab afterworks suures katelde saalis. Mõnusas atmosfääris saab vahetada muljeid konverentsil kuuldust ja nähtust, suhelda ettevõtjatega ning esinejatega ja tutvuda lähemalt ekspoala osalejatega.
MELT Innovatsioonifoorumile annab võimsa avalöögi tunnustatud inspiratsioonikõneleja Rootsist – Antoni Lacinai, kes keskendub koostöö ühele olulisemale tahule – inimeste vahelisele koostööle. Antoni on hinnatud oma energilise ja selge esinemise poolest. Tema kõned pakuvad nii inspiratsiooni aga ka praktilisi nõuandeid kuidas luua paremaid koostöösuhteid, kuidas olla olemas oma töötajate ja klientide jaoks ning tagada seeläbi parem…
Kultuurikatlas avatakse MELTi ajal spetsiaalne showcase-ala, mis toob osalejateni Eesti ettevõtlusmaastiku põnevad innovatsioonitooted ja teenused.
Peakorraldaja, turundus
Tallinna ettevõtluskes
kuskart.kanne@tallinnlv.ee
5116 000
Programm ja esinejad, piletiinfo
Tallinna ettevõtluskeskus
triin.abel@tallinnlv.ee
5138 200
Meedia kontakt
kristi@ogilvy.ee
5049 623
Programm ja esinejad
Tallinna Loomeikubaator
nele@inkubaator.ee
5665 6647
Programm ja esinejad
Tallinna Loomeinkubaator
margaret@inkubaator.ee
5905 2098
Programm ja esinejad
Teadus- ja ärilinnak Tehnopol
kristi.joeaar@tehnopol.ee
510 0881
Programm ja esinejad
Teadus- ja ärilinnak Tehnopol
lisbeth.roos@tehnopol.ee
5628 0047
Produktsioon
Tallinna ettevõtuskeskus
katlin.viksne@tallinnlv.ee
5309 3039
Showcase ala
Tallinna ettevõtluskeskus
eve.karner@tallinnlv.ee
5172 746